Sorry, this entry is only available in Turkish.

Değerli Hukukçular,

Temelde hukukçulara yönelik insan hakları ihlalleriyle mücadele etmeyi amaçlayan Volunteer Jurists Derneği, 2020 yılı Şubat ayında İsviçre’de kurulmuştur. Derneğimiz, politik olmayan ve kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütüdür.

Bugüne kadar; Derneğimizin kurumsal yapılanmasını tamamlamaya çalışılmasının yanı sıra, uluslararası mekanizmalara bireysel başvurular hazırlama, ilgili kurumlarla bilgi ve belge paylaşımında bulunma, hukukçuları ilgilendiren konularda kamuoyuna açıklamalar yapma, işbirliği yapmak amacıyla benzer amacı güden kişi ve kurumlarla irtibat kurma gibi faaliyetler gerçekleştirilmiştir.

İnsan hakları mücadelesinin kollektif bir çaba ve ortak çalışma gerektirdiğinin bilincinde olarak, dünyanın her yerinden Dernek misyonunu benimsemiş hukukçuların katılımı ve desteği ile daha yoğun ve çeşitli faaliyetlerde bulunmayı hedefliyoruz.

Bu çerçevede; akademik makale ve rapor hazırlama, edebi yazı, resim ve karikatür vb. paylaşımlarda bulunma gibi çok çeşitli alanlarda tüm hukukçuların desteğini bekliyoruz.

Bilgi ve tecrübelerinden istifade etmekten büyük onur duyacağımız tüm “gönüllü” hukukçulara şimdiden teşekkür ediyor, aşağıda belirtilen web sitemiz ya da Twitter hesabımız üzerinden iletişime geçmelerini istirham ediyoruz.

Volunteer Jurists Yönetim Kurulu

Web Sitesi: https://www.volunteerjurists.org/tr/
Twitter: Volunteer Jurists (@VolunteerJurist)